Ana SayfaHobi BahçesiFotoğraflarDevre MülkHizmetlerimizReferanslarÇeşitli BilgilerUlaşımİletişimZiyaretçi Defteri
Servetiye Hakkında
Bahçe Bakımı
Bitkileri Budamalı mıyız
Çiçekleri Ne Zaman Budamalıyız
Fidan Dikimi
Sebze Bahçenizi Düzenlemeden Önce
Bahçe Bakımı
 

Bahçe bakımı nedir? 

   Her mevsim yaşayan renkli bahçelere sahip olmak elinizdedir. Bahçenize doğru zamanda ve doğru şekilde bilgi ile yapılacak müdahaleler ile bu mümkündür. Bu sonucu elde etmek için bahçenize bilgili eller tarafından doğru zaman ve şekilde bakım yapılması gerekir. Toprağınızın özelliklerinin bilinerek uygun zamanlarda bitkilerinizin ve toprağınızın gübrelenmesi bitkilerinizin sağlıklı gelişimi ve toprağınızın kalitesi açısından oldukça önemlidir. Tarim ve bahçe malzemeleri ihtiyaçlarınızı güvenlen bizden temin edebilirsiniz.
   Mantarlar, bakteri ve virüslerin sebep olduğu bitki hastalıkları, böceklerin oluşturduğu sorunlarla mücadele etmek için periodik olarak koruma amaçlı, sorunlara karşı mücadele amaçlı ilaçlama yapmak bitki sağlığı için hayati önem arzeder. Doğru zamanlarda ve uygun şekillerde yapılacak bitki budama ve biçme işleri bitkilerin sağlıklı gelişimi için gereklidir.
   Bahçelerin temiz tutulması, hastalıklı dal ve yaprakların temizlenerek imha edilmesi, bitki köklerinin havalandırılması, yabani otlarla mücadele bahçelerinizin gereksinmesi olan diğer önemli işlerdir. Bahçelerinizin sadece bahar ve yaz aylarında değil diğer mevsimlerde de bakıma ihtiyacı vardır.


Ana SayfaHobi BahçesiFotoğraflarDevre MülkHizmetlerimizReferanslarÇeşitli BilgilerUlaşımİletişimZiyaretçi Defteri
Hobi Bahçesi